Only 15 left
5 x 4.75" to 6 x 135mm - 14mm 2.0 Studs
SKU
5475-6135E2
Vehicle: 5 x 4.75" (120.65mm)
Wheel: 6 x 135mm
2 Piece Adapter
| Vehicle Bolt Pattern | 5 x 4.75" (120.65mm) |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 135mm |
| Thickness | 2" |
| Studs | 14mm 2.0 - 12.9 grade steel |
| Center Bore | 74mm |
| Lug Nuts Included | 5 pieces of 14mm 2.0 / Part # 5302OP |
| Replacement Allen Bolts | Part # BA-2PC-BOLT |
| Material | Forged Heat-Treated 6061-T6 grade Billet Aluminum |
| Quantity | Sold Individually (1) |
| Color | Silver |
| CWA like Adapters | 5475-6135E6 |
• Billet Adapters include open end lug nuts to mount the adapter to the vehicle.
• Please confirm the vehicle and wheel specs prior to ordering.
• We make no promise or guarantee that this item is compatible with your vehicle or wheels.
• The installer assumes all responsibility to ensure the adapters are installed properly using the appropriate hardware.
• Parts that have been mounted or installed are not returnable.
Thread Size
14mm 2.00

