Only 61 left
5425-5450B
SKU
5425-5450B
Vehicle: 5 x 4.25" (108mm)
Wheel: 5 x 4.50" (114.3mm)
B = 1.25" Thickness
12mm 1.5 Studs
| Vehicle Bolt Pattern | 5 x 4.25" (108mm) |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Thickness | 1.25" |
| Studs | 12mm 1.5 - 12.9 grade steel |
| Center Bore | 73.1mm |
| Lug Nuts Included | 5 pieces of 12mm 1.5 / Part # 5306OP |
| Material | Forged Heat-Treated 6061-T6 grade Billet Aluminum |
| Quantity | Sold Individually (1) |
| Color | Silver |
• Billet Adapters include open end lug nuts to mount the adapter to the vehicle.
• Please confirm the vehicle and wheel specs prior to ordering.
• We make no promise or guarantee that this item is compatible with your vehicle or wheels.
• The installer assumes all responsibility to ensure the adapters are installed properly using the appropriate hardware.
• Parts that have been mounted or installed are not returnable.
Thread Size
12mm 1.50
