Only 180 left
5135-5500C
SKU
5135-5500C
Vehicle: 5 x 135mm
Wheel: 5 x 5" (127mm)
C = 1.5" Thickness
| Vehicle Bolt Pattern | 5 x 135mm |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 5" (127mm) |
| Thickness | 1.5" |
| Studs | 14mm 2.0 - 12.9 grade steel |
| Center Bore | 87.1mm (3.43') |
| Lug Nuts Included | 5 pieces of 14mm 2.0 / Part # 5302OP |
| Material | Forged Heat-Treated 6061-T6 grade Billet Aluminum |
| Quantity | Sold Individually (1) |
| Color | Silver |
• Billet Adapters include open end lug nuts to mount the adapter to the vehicle.
• Please confirm the vehicle and wheel specs prior to ordering.
• We make no promise or guarantee that this item is compatible with your vehicle or wheels.
• The installer assumes all responsibility to ensure the adapters are installed properly using the appropriate hardware.
• Parts that have been mounted or installed are not returnable.
Thread Size
14mm 2.00


