Only 59 left
5115-5115B8-715
SKU
5115-5115B8-715
Vehicle: 5 x 115mm
Wheel: 5 x 115mm
B = 1.25" Thickness
14mm 1.5 studs
| Vehicle Bolt Pattern | 5 x 115mm |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 115mm |
| Thickness | 1.25" |
| Studs | 14mm 1.5 - 12.9 grade steel |
| Center Bore | 71.5mm |
| Lug Nuts Included | 5 pieces of 14mm 1.5 / Part # 5308OP |
| Material | Forged Heat-Treated 6061-T6 grade Billet Aluminum |
| Quantity | Sold Individually (1) |
| Color | Silver |
• Billet Adapters include open end lug nuts to mount the adapter to the vehicle.
• Please confirm the vehicle and wheel specs prior to ordering.
• We make no promise or guarantee that this item is compatible with your vehicle or wheels.
• The installer assumes all responsibility to ensure the adapters are installed properly using the appropriate hardware.
• Parts that have been mounted or installed are not returnable.
Thread Size
14mm 1.50
