Only 54 left
12mm 1.5 studs - 4 x 100mm to 4 x 100mm - 1" thick
SKU
4100-4100A
Vehicle: 4 x 100mm
Wheel: 4 x 100mm
A = 1" Thickness
12mm 1.5 Studs
| Vehicle Bolt Pattern | 4 x 100mm |
| Wheel Bolt Pattern | 4 x 100mm |
| Thickness | 1" |
| Studs | 12mm 1.5 - 12.9 grade steel |
| Center Bore | 60mm (2.36") |
| Lug Nuts Included | 4 pieces of 12mm 1.5 / Part # BA-A-5306OP |
| Material | Forged Heat-Treated 6061-T6 grade Billet Aluminum |
| Quantity | Sold Individually (1) |
| Color | Silver |
| CWA like Adapters | 4100-4100B (1.25" thick) |
| CWA like Spacers | HS4100 with 56.1mm or 57.1mm hub |
• Billet Adapters include open end lug nuts to mount the adapter to the vehicle.
• Please confirm the vehicle and wheel specs prior to ordering.
• We make no promise or guarantee that this item is compatible with your vehicle or wheels.
• The installer assumes all responsibility to ensure the adapters are installed properly using the appropriate hardware.
• Parts that have been mounted or installed are not returnable.
HUB BORE
77.8mm
Thread Size
12mm 1.50
